Design

Moje spojrzenie

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ”, esencja potrzeb Klienta znajduje się zawsze “między wierszami”. 

W ciszy, która panuje kiedy szuka słów by zwerbalizować swoje myśli i marzenia o idealnej dla niego przestrzeni. Często w grymasie, spojrzeniu. 

W tych subtelnościach człowieka, kryje się to, czego szukam i co kieruje projektem.

Klient nadaje rytm, tempo, kierunek działań i sposób, w który dochodzimy do pożądanych rozwiązań.

jak projektujĘ?

Motywacją jest dobro. Nie realizuję swoich wizji i wyobrażeń lecz wsłuchuję się w Klienta i poprzez projekt manifestuję jego potrzeby i idee dotyczące zadanej przestrzeni.

Stworzenie miejsca, które będzie dawało ukojenie i energię do działania, i takie, które będzie przytulne i funkcjonalne. Projekt jest odzwierciedleniem Klienta, Jego osobowości, ambicji, marzeń, potrzeb, emocji.

Jestem w pełni przekonana o projektowaniu zgodnie z ponadczasowymi zasadami kompozycji inergonomii a także o uniwersalności zasad feng-shui–jako podświadomych drogowskazów dla dobrego przepływu energii w danym miejscu.

Przestrzeń miejsca formuje się sama, w imię prawdziwych potrzeb Inwestora.

Sposób, w który prowadzę projekt wymusza mówienie o uczuciach. To bardzo ważne, bym powiedziała-niezbędne, jeśli mamy uzyskać przestrzeń, która będzie wrażliwa, która będzie współgrała z jej odbiorcą.

Klienci, z którymi się spotykam z dużą łatwością “wchodzą” w taką formę współpracy. Relacja, która się między nami wytwarza daje poczucie bezpieczeństwa, zaufania, lekkości. Bardzo zależy mi żeby właśnie te wartości stanowiły fundament dla naszych wspólnych działań.

“Position of the artist is humble. He is essentially a channel”

Piet Mondrian

Idealny projekt?

No więc to jest tak, jak z idealnym partnerem/partnerką. Istnieje?;) W tej realcji także poszukujemy i wydobywamy to, co najlepsze. Dotyczy to zrówno moich działań, jak i wytycznych Klienta.

Projektowanie to wiele składowych, całe mnóstwo powiązań, wytycznych i możliwości. Projektowanie to zmiana.

Nie jest możliwy jeden, właściwy kierunek. Przyjmuję tutaj drogę złotego środka. W tym również zdrowe zdystansowanie do wszelkich znanych reguł. Uważam takie podejście za autentyczne, elastyczne, wrażliwe i otwarte. Oczywiście, tutaj nie ma przypadków-wszystko jest konsekwencją nastepujących po sobie, jedna po drugiej-decyzji.

“Dom to jakby twoje szersze ciało .” 

Kahlil Gibran

etapy współpracy

Sposób prowadzenia przeze mnie projektu jest podyktowany wieloletnim doświadczeniem. To idea, która nieustannie ewoluuje razem ze mną. Klient wytycza coraz to nowe standardy. Słucham ich. Podążam za nimi. Tworzę swoją ofertę tak, aby była jak najbardziej elastyczna, by każdy mógł poczuć się dobrze w tej współpracy.

Praca projektowa podzielona jest na etapy-od Klienta zależy zakres prac projektowych. Można rozpocząć współpracę i ją zakończć na etapie bazowym, czyli szczegółowej koncepcji funkcjonalno-ergonomicznej zadanej przestrzeni. A możemy ją kontunuować aż po nadzór nad pracami wykończeniowymi. Swoboda w decyzjach jest tutaj bardzo ważna.

“Jesteśmy rodziną składającą się z rodziców i dwójki małych dzieci. Dzięki współpracy z Panią Kają udało się nam urzeczywistnić  marzenia o własnym, przytulnym, a jednocześnie nowoczesnym domu. Pani Kaja zaprojektowała nasz cały dom i klimat jego wnętrz. Talent i profesjonalizm Pani Kai zrobiły na nas ogromne wrażenie, ale z perspektywy czasu najbardziej doceniamy  wzajemne zrozumienie i zaufanie, a nawet duchowe porozumienie , które towarzyszyły nam od pierwszego spotkania. Pomysł stworzenia domu wiązał się z wielką ekscytacją i radością, ale też z ogromnym stresem.  Dzięki spotkaniom z Panią Kają, jej osobowości, otwartości i zaangażowaniu, tworzenie projektu przebiegało w twórczej, relaksującej i radosnej atmosferze. Umiejętność wsłuchania się w potrzeby klienta, stworzenie komfortu dla wyrażania jego oczekiwań, otwartość na najbardziej zwariowane pomysły a potem umiejętność pięknego przełożenia ich na projekt to największe atuty Pani Kai jako architekta. Z Panią Kają z pewnością moglibyśmy zaprojektować jeszcze kilka wymarzonych domów :)”

A. Skorupa

Wykształcenie

Politechnika Łódzka, wydział Architektury, Urbanistyki i Inżynierii Srodowiska, kierunek – Architektura i Urbanistyka.

Z ciekawych wydarzeń to, dwukrotnie brałam udział w prestiżowym wydarzeniu ” Architekci w Galerii Łódzkiej “, prowadziłam indywidualna współpracę z kilkoma Deweloperami jak, Polnord, Teem Development czy MG Developments.

Pracowałam również dla wiodacej polskiej marki płytek łazienkowych Tubadzin, tworzac projekty katalogowe.

“Droga Pani Kaju, bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie w przygotowaniu projektu i realizacji naszego domku weekendowego poza Łodzią. Terminowo otrzymywaliśmy ustalone etapy projektu, wsparcie które od Pani otrzymaliśmy w zakresie wybierania mebli, doboru kolorystyki oraz dodatków jest wręcz nieocenione, a uzyskany efekt bardzo nas cieszy i zachwyca. Dziękujemy za współpracę i polecamy Pani usługi wszystkim tym, którzy chcą stworzyć swoje harmonijne i piękne wnętrze!”

Z poważaniem, Katarzyna Raczyńska

Opine klientów

“Jesteśmy rodziną składającą się z rodziców i dwójki małych dzieci. Dzięki współpracy z Panią Kają udało się nam urzeczywistnić marzenia o własnym, przytulnym, a jednocześnie nowoczesnym domu. Pani Kaja zaprojektowała nasz cały dom i klimat jego wnętrz.

Talent i profesjonalizm Pani Kai zrobiły na nas ogromne wrażenie, ale z perspektywy czasu najbardziej doceniamy wzajemne zrozumienie i zaufanie, a nawet duchowe porozumienie , które towarzyszyły nam od pierwszego spotkania. Pomysł stworzenia domu wiązał się z wielką ekscytacją i radością, ale też z ogromnym stresem.

Dzięki spotkaniom z Panią Kają, jej osobowości, otwartości i zaangażowaniu, tworzenie projektu przebiegało w twórczej, relaksującej i radosnej atmosferze. Umiejętność wsłuchania się w potrzeby klienta, stworzenie komfortu dla wyrażania jego oczekiwań, otwartość na najbardziej zwariowane pomysły a potem umiejętność pięknego przełożenia ich na projekt to największe atuty Pani Kai jako architekta.

Z Panią Kają z pewnością moglibyśmy zaprojektować jeszcze kilka wymarzonych domów :)”

A. Skorupa

Opinie klientów

“Z całego serca polecam. Profesjonalizm w każdym celu, niesamowite wyczucie detalu i otwarcie na potrzeby klienta – to tylko niektóre cechy architekt Kai Kochańskiej.

Każdy milimetr powierzchni, którą projektuje cechuje harmonia i umiejętność wydobycia z pomieszczeń maksymalnej funkcjonalności. Ekipy współpracujące i wykonujące projekt dobrane idealnie – jakość prac super przez duże S.

Wykańczanie mojego mieszkania to była czysta przyjemność, dzięki Kai udało mi się zrealizować marzenie o idealnym, wnętrzu które daje mi niesamowity spokój i pasuje do mojej osobowości. Bardzo dziękuje.”

Patrycja L.

“Bardzo serdecznie dziękuję Pani Kai Kochanskiej za bardzo profesjonalną, życzliwą pomoc w remoncie Sklepu IMAGINE w Galerii Łódzkiej. Współpraca polegała nie tylko na zrobieniu w niezwykle szybkim tempie (czego wymagały trudne warunki Galerii) nowego, pełnego świeżości, nowoczesności, a jednocześnie ciepła projektu wnętrza, ale również synchronizacji wszystkich branż wykonawczych, a także dokonaniu techicznych uzgodnień z władzami Galerii oraz z branżowymi rzeczoznawcami, oraz  niezwykle cennej pomocy w doborze materiałów, projekcie mebli itd. Bez tej pomocy nie było by  możliwe przeprowadzenie generalnego remontu w tak krótkim czasie i z tak dobrym efektem.”

Joanna K. 

opinie klientów

“Pani Kaju, dziękujemy za pomoc! Mieszkanie jest super! Kolory ścian też:) Dodatkowa współpraca z dobrym stolarzem. Cóż można więcej!!!  Dzięki:)”  

Klaudia K.

“Panią Kaję poznałam szukając architekta do przeprowadzenia remontu generalnego kuchni. Od początku współpraca układała się znakomicie. Duże zrozumienie ze strony Pani Kai, słuchała uważnie co lubimy, jak widzimy kuchnię itp. Po ustaleniu planu, zaakceptowaniu wizualizacji, otrzymaliśmy pełną dokumentację dla ekipy remontującej: dokładne rozmieszczenie elektryki itp. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Panią Kają, ma dużo świetnych pomysłów, jest otwarta na klienta, do tego jest przemiłą osobą. Polecam!”  

Agnieszka G