Oddech

Czym są te spotkania?

Oddech sprowadza cię do tu i teraz. Uzyskujesz dostęp do teraźniejszości, do spokoju, do ciszy, które są twoim pierwotnym, naturalnym stanem bycia.

To Przejście z umysłu do przestrzeni serca. To poczucie, że wszystko już Jest, że zawsze było. Czekało. Na Ciebie, na ten moment-jak na pierwszy pocałunek.

To odzyskanie wrażliwości i spontaniczności ciała. To oczyszczenie i wyciszenie umysłu.

To osiąganie głębokiego związku z samym sobą, bazującego na energii bezwarunkowej Miłości, Wolności, odczuwaniu radości życia.

To jest język Serca, które trwa w stanie ciągłej wolności, nieoceniania, akceptacji i zakochania w Życiu.

Zmiany tempa i głębokości oddychania wywołują zmiany w jakości i rodzaju peptydów uwalnianych z rdzenia mózgu. Wśród peptydów znajduje się wiele endorfin, naturalnych opioidów występujących w organizmie ludzkim, oraz innych rodzajów substancji znoszących ból. Powiązanie peptydowo- oddechowe jest dobrze udokumentowane. W zasadzie jakikolwiek peptyd znaleziony gdziekolwiek indziej, występuje także w ośrodku oddechowym. To jest podłoże do naukowego uznania potężnych uzdrawiających efektów świadomego kontrolowanego oddychania.”

Candace Pert, “Molecules of Emotion”

Moja Droga, mój oddech i doświadczenia

Moje świadome doświadczenia z oddechem rozpoczęły się w 2010 roku i  od tamtego czasu konsekwentnie, z zaangażowaniem i oddaniem rozwijam w sobie tę ścieżkę i dzielę sie nią z innymi.

Przez ostatnie lata brałam udział w dziesiątkach warsztatów, seminariach, kursach, które poszerzały moją wiedzę na ten temat.

Chciałabym przybliżyć tutaj kilku miedzynarodowych nauczycieli, którzy odegrali ważną rolę w moim życiu. Są nimi-Sarbjot Kaur Khalsa, Sadhana Singh, Pete Woodcraft, Michał Godlewski, Gitten Tonkow, Shakti Malan, Włodzimierz Bilitz, Robert Theis.

Poza tymi wyszczególnionymi, nie sposób wymienić pozostałych mentorów oraz osób, przyjaciół, których poznałam podczas tych spotkań, którzy budowali mnie, inspirowali swoim nietuzinkowym potencjałem. Jestem wdzięczna i zaszczycona, że stanęli oni wszyscy na mojej drodze. 

I to właśnie tymi wszystkimi pięknymi doświadczeniami dzielę się podczas sesji oddechowych z moimi Klientami.

To nie my pracujemy z oddechem, tylko oddech pracuje z nami. To nauka oddania kontroli, porzucenia chęci władzy i dominacji. To droga wewnętrznej wolności, poddania się uzdrawiającemu nurtowi życia, usłyszenia wewntrznego głosu Guru. 

Jaki oddech, takie życie. Świadomy oddech, świadome życie. To stwierdzenie, to nie banał reklamowy albo próba kuszenia, to prawda. Moja prawda a także tych, którzy poszli tą drogą.

“Praca z oddechem działa psychoanalitycznie bez całego bagażu teoretycznego.” 

Joy Manne

“Oddech jest esencją jogi, ponieważ jest esencją życia. A joga zajmuje się życiem właśnie. Ruch musi być zsynchronizowany z oddechem, a umysł podąża za oddechem, dzięki czemu umysł, oddech i ruch są w idealnej harmonii. Zjednoczenie ciała i umysłu dzieje się dzięki oddechowi, który można by tu porównać do uprzęży.”

Śri Krishnamacharya, fragm. artykułu.

praca z oddechem to

/ odnowa biologiczno-chemiczna organizmu/

/ oczyszczenie ciała z toksyn/

/wyciszenie umysłu/

/ zwiększenie koncentracji i pamięci/

/ porzucenie natręctw myśli i działania/

/ uwolnienie od nawyków i uzależnień , zarówno fizycznych jak i mentalnych/

/zwiększenie zdolności odczuwania swojego ciała i odzyskanie kontroli nad umysłem/

/uzdrownienie emocji/

/ uzdrownienie depresji, przygnębienia, apatii/

/ zbalansownie i transformowanie energii seksualnej/

/- uzdrowienie sytuacji życiowych/

/ rozwinięcie duchowych aspektów/

/poczucie jedności, wspólnoty, miłości/

/ zdolność bycia tu i teraz/

/ akcapetacja i zrozumienie siebie, życia, swojego miejsca na ziemi/

/odnalezienie swojego potencjału/

/ poszerzenie istniejących zdolności/

/zharmonizownie ciała, umysłu, ducha/

/ doenergetyzowanie ciała /

/zwiększenie witalności i wydajności organizmu/

/zbalansowanie pierwiastka żeńskiego i męskiego/

( półkul mózgowych, energetyki ciała- umysłu – ducha )

/ zwiększenie zdloności samoakceptacji, zrozumienia/

/ większa radość i spójność życia/

“Relaks. Uspokojenie. Odprężenie. Witalnośc. Wyłaczenie się z  problemów dnia codziennego. Czuję się lżejsza psychicznie i fizycznie po każdych zajęciach. ” 

Elżbieta

Możliwości współpracy

Oddechowe spotkania, warsztaty, indywidualne bądź grupowe.

Dla kameralnych grup zorganizowanych, firm, instytucji, osób prywatnych.

Rozwijamy się, relaksujemy poprzez oddech.

Doświadczenia Klientów

“Terapia oddechem to intensywny proces transformacji, jednak nie ma czego się obawiać, ponieważ jej natężenie dostosowane jest do tego na co jesteśmy w danym czasie gotowi. Przemiana następuje, kiedy się na nią wewnętrznie godzimy.

W procesie ważna jest bowiem nasza intencja. Może to być relaks, a może to być pozbycie się problemów głęboko zakorzenionych w naszej podświadomości. Z pomocą Kai, sesje oddechowe niejednokrotnie mnie regenerowały. Udało nam się również uwolnić stres i napięcie, które towarzyszyły mi praktycznie od zawsze.

To była naprawdę głęboka przemiana, nie tylko na poziomie wewnętrznym: po jednej z sesji niektóre mięśnie rozluźniły mi się do tego stopnia, że zmieniły mi się rysy twarzy.

Teraz uśmiecham się inaczej, szerzej. Niezwykłe dla mnie jest również to, że przy użyciu czegoś tak prostego i naturalnego jak oddech mogę doświadczać tak wiele korzyści. Kiedy czuję że mogę wykonać kolejny krok, bez wahania korzystam ze wsparcia jaki niosą ze sobą spotkania energetyczno-oddechowe prowadzone przez Kaję. ” 

 J.

“Zawsze z niecierpliwościa czekam na te zajęcia. Uwalniam złośc w nieszkodliwy dla innych sposób. Słyszę jak każda komórka mojego ciała mówi do mnie w zwiazku z tym następuje relaks mojego ciała. Oddycham i unieważniam przeszłośc. Witam wszystko co jest nowe.” 

Tereska

“Dzięki jodze kundalini, sesjom oddechowym i medytacjom u Pani Kai moje życie zdumiewajaco się zmieniło. Jestem bardziej skupiona na tym co robię, co widzę. Wmoim życiu coraz mniej jest chaosu. W czasie sesji oddechowych i medytacji doświadczam stanów , które mnie zachwycają, ułatwiają życie, pozwalają jw lepiej zrozumieć i korzystać z niego. Nie mówię juz o właściwościach “ubocznych” tychże zajęć , jak : powiększenie objętości płuc, zwiększeni sprawności fizycznej i umysłowej, bo to wszytsko dzieje się przy okazji, z racji ćwiczeń. Polecam wszystkim, którzy chcą poprawić jakość swojego życia fizycznego i psychicznego .” 

Ilona

DOŚWIADCZENIA KLIENTÓW

“Rozwój świadomości własnego wnętrza i duchowości bylo to coś, czego w jakimś stopniu podświadomie potrzebowałam i poszukiwałam. Znajomość z Kają zaowocowała pomysłem serii spotkań w ciekawym dla mnie momencie- 5 lub 6 miesiąc ciąży.  Postanowilam wtedy, że muszę popracować nad nerwami, a spokoj i wyciszenie niedlugo bedą mi naprawdę potrzebne.

Mam niestety skłonności do nadmiernego stresowania się i projekcji dramatycznych historii… Praca nad slabosciami własnego charakteru nie należy do łatwych. Oddechowe techniki relaksacji pomogły mi odnaleźć spokój-wyciszenie pozwala mi oczyścić umysł.

Latwiej mi wyrażać swoje myśli,  wyobraźnia nie tworzy takich dramatów. Pomimo, że zdarza mi się ulegać starym schematom i emocjom, to czuję,  że jestem na dobrej drodze do osiągnięcia wewnetrznego pokoju z samą sobą. A to dopiero początek mojej przygody ze świadomym oddychaniem.” 

Magda

“Zawsze z niecierpliwościa czekam na te zajęcia. Uwalniam złośc w nieszkodliwy dla innych sposób. Słyszę jak każda komórka mojego ciała mówi do mnie w zwiazku z tym następuje relaks mojego ciała. Oddycham i unieważniam przeszłośc. Witam wszystko co jest nowe.” 

Tereska

“Polecam Wszystkim. Bezwzględu na wiek czy bieżacy stopień aktywności fizycznej. Odzyskałam spokój wewnętrzny, częsciej się uśmiecham, pozbyłam się bólów stawów.”

Mirka

Stałam się spokojniejsza. Odzyskałam spokój ducha.” 

Bożenka

“Moja przygoda z jogą, oddechem, medytacją zaczęła się na Uniwerytecie III wieku właśnie z Kają Kochańską. Kiedy w rozmowie powiedziałam, że nie wiem czy się do tego nadaję, odrzekła, ‘niech sie Pani nie martwi -będzie dobrze ‘.

Powoli uczyła nas jak oddechem poszerzać świadomość. Z czasem zajęcia w dużej grupie przestały mi wystarczać i z radością przyjęłam propozycję Kai na spotkania bardziej kameralne. Poprzez praktyki oddechu i medytacji, których się uczyłyśmy zaczęłam doświadczać niesamowitych doznań, czasem był to stan, kiedy “opuszczam” własne ciało i odczuwam niesamowitą wolność jakiej nie da się przeżyć świadomie. To uczucie bycia częścia Wszechświata. Niekiedy czułam jak moje ciało jest “zbiorem pikseli”, odbierałam każdą komórkę ciała i każda z nich czuła mnie. Najcudowniejsze jest to, że ta boska energia pozostaje, czuję się lepsza, pełniejsza, bo doświadczenie jej pozwala wznieść się na wyższy poziom. Po takiej sesji świat rzeczywisty staje się wyraźniejszy, wyostrzają się zmysły, wzrok, słuch i naprawdę człowiek staje się szczęśliwszy i spełniony. Polecam każdemu.” 

Basia